Border-top
Normal_original

Operatsioon Shylock

Soodushind!

Philip Roth

Tuntud juudi rahvusest ameerika kirjanik Philip Roth saab teada, et tema nime all tegutseb keegi mees, kes propageerib Iisraelis “diasporismi”. Selle, sionismile vastanduva õpetuse kohaselt peaksid Euroopa päritolu juudid Iisraelist ära kolima. Nende õige koht oleks Ida-Euroopas, lähemal oma tõelistele kultuurilistele juurtele ja eemal Iisraelist, kus kogu rahvuse säilimine vaenuliku ümbruse ja tuumarelvastatud naabrite tõttu ohus on. Kirjanik Roth püüab tema nime all tegutsevat sharlatani peatada, kuid satub seejuures tormiliselt arenevate sündmuste keerisesse ja ilmselt laseb end värvata Iisraeli luure agendiks. Ta kohtub paljude värvikate tegelastega – Iisraeli ja Palestiina eriteenistuste agendid, Iisraeli kirjanik, endine sõjakurjategija ning uue tervendusliikumise Anonüümsed Antisemiidid asutaja.
Raamatu sündmustik viib meid lähemale tänapäeva juutluse olemuse ja Lähis-Ida vaenupoolte psühholoogia ja ideoloogia mõistmisele, balansseerides fakti ja komöödia, ajaloo ja unenäo, võllanalja ja surmtõsiduse piiridel.

Philip Roth on üks kuulsamaide tänapäeva Ameerika kirjanikke. Olles saanud läinud kümnendil kõik võimalikud Ameerika kirjandusauhinnad, jääb tal oodata veel vaid Nobeli preemiat.

Lisa ostukorvi
ISBN: 9985954386
hind: €4.48
ilmumise aasta: 2005
lehekülgede arv: 416
tõlkinud: Tõnis Arro ja Lauri Pilter
kujundus: Marju Tammik (kaas)
Border-bottom