Border-top
Thumb_original

Aed ja mets kui apteek

taimede raviomadused, kirjeldused, retseptid

Aili Paju

Raamatus kirjeldatakse sajakonna Eestimaal kasvava raviva taime omadusi koos usaldusväärsete kasutusjuhistega.

€12.00
Thumb_original

Räägime alkoholist

Õppevahend koolidele

“Räägime alkoholist” on materjalide kogumik, mis on mõeldud abivahendiks õpetajatele alkoholiennetustöös põhi- ja keskkoolis. Alustada sobib selle materjali kasutamisega siis, kui noored alkoholi vastu huvi tundma hakkavad. Materjali võib kasutada tervikuna, sisustamaks vastavaid temaatilisi arutelusid gümnaasiumi lõpuni välja, aga paljud õpetajad eelistavad kasutada sellest vaid üksikuid harjutusi mõnede teemade käsitlemiseks. Harjutused võtavad arvesse noorte erinevat kogemust ja kokkupuudet alkoholiga.

-
Thumb_original

Targad taimed taskus

Loodusesõbra taskuteatmik

Aili Paju

Meditsiinidoktor Aili Paju koostatud raamatusse on koondatud 53 taime, mille leidmise hõlbustamiseks on lisatud foto, lühike kirjeldus ja ülevaatlik juhis, millist osa taimest ja millal korjata, kuidas töödelda, miks ja kuidas tarvitada.

€6.00
Thumb_original

Vahing

Mälestusi Vaino Vahingust

Külli Trummal

Vaino Vahing oli ühtaegu nii kirjanik kui dramaturg, psühhiaater kui teadlane, kohtuarst kui näitleja – ja veel üht kui teist muud.

€22.00
Thumb_original

Tartu rätsepmeister Eduard Uusen

Mees, kelle tehtud pükstes sõlmiti Tartu rahu

Vahur ja Eda Kalmre

Rätsepmeister Eduard Uusen tõusis oma tegevusala tippu kui Tartu intelligentsi ihurätsep, kelle kuju muutus legendiks juba tema eluajal.
Nii rahvajuttude kui mälestuste kaudu on selles raamatus väljapaistev koht Tartu linnal. Mälestuste üks väärtusi on põgusad visualiseerivad kirjeldused Esimese maailmasõja eelsest ja aegsest Tartust, Uuseni käikudest Peterburi ja kohtumistest tollaste tuntud kultuuriinimestega. Teksti kaudu loodud ajastu hõngu toetavad rohked ajaloolised fotod 20. sajandi alguse Tartu miljööst ja tänavatest.

€5.00
Thumb_original

Maja täis mälestusi

Sanatooriumi lood

Kogumik

Raamatusse on koondatud Tartu Sanatoorse kooli endiste õpilaste, õpetajate ja arstide mälestused. Raamat on illustreeritud rohke fotomaterjaliga

€9.59
Border-bottom